Zrcadlové bludiště na Petříně je místo, kde se můžete ztratit v labyrintu zrcadel, podívat se na historický obraz bitvy na Karlově mostě, nebo se pobavit nad svým zkresleným odrazem v Síni smíchu. Zrcadlové bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891. Postavil jej pražský tesařský mistr Matěj Bílek podle projektu architekta Antonína Wiehla jako napodobeninu někdejší gotické vyšehradské brány zvané Špička. Budova bludiště je zároveň dokladem představ o gotickém stavebnictví na konci 19. století.
Inspirací pro stavbu bludiště bylo patrně zrcadlové bludiště ve vídeňském Prátru. Vedle krátké zrcadlové stezky na začátku prohlídky je hlavní dominantou stavby diorama znázorňující boj Pražanů se Švédy na Karlově mostě roku 1648, přesněji obranu Staroměstské mostecké věže jezuitou Plachým. Obraz o ploše 80 metrů čtverečních je společným dílem bratrů Adolfa a Karla Liebscherových, kteří jej vytvořili za pomoci Vojtěcha Bartoňka a Karla Štapfera. V poslední části prohlídkové trasy se nachází tzv. Síň smíchu s různě vypouklými a vydutými zrcadly.
Dřevěná budova bludiště stála původně v blízkosti nároží Průmyslového paláce, o dva roky později byla přemístěna na Petřín nedaleko Petřínské rozhledny. Stavba je napodobeninou někdejší gotické vyšehradské brány zvané Špička, postavené ve druhé polovině 14. století Karlem IV.
Zrcadlové bludiště na Petříně je otevřeno celoročně, s různou délkou otevírací doby podle sezóny. Vstupné je 120 Kč pro dospělé, 80 Kč pro snížené (děti, studenti, senioři, osoby se ZTP) a 240 Kč pro rodinnou vstupenku (2 dospělí a až 4 děti). Lze také zakoupit kombinovanou vstupenku s Petřínskou rozhlednou nebo s dalšími objekty ve správě Pražských informačních služeb. Návštěvníci mohou také využít slevy při nákupu eVstupenky on-line nebo při předložení karty Lítačka.
Zrcadlové bludiště na Petříně je snadno dostupné veřejnou dopravou. Nejbližší zastávka je tramvajová zastávka Újezd, odkud je možné vystoupit a pokračovat lanovkou na Petřín. Lanovka je v provozu každý den, kromě pravidelných revizí. Další možnosti spojení na vrchol Petřína jsou pěší cesty z Pohořelce, Malostranského náměstí, Újezdu nebo Strahova.
Zrcadlové bludiště na Petříně je jen jednou z mnoha zajímavostí, které lze najít na tomto malebném kopci. Petřín je oblíbeným místem pro procházky, pikniky, sport a relaxaci. Na Petříně se nachází také další památky, jako je Petřínská rozhledna, která je inspirována Eiffelovou věží a nabízí úchvatný panoramatický pohled na celou Prahu. Dále je zde Štefánikova hvězdárna, kde si můžete prohlédnout hvězdnou oblohu a dozvědět se více o astronomii. Pro milovníky přírody a květin je tu Růžový sad, kde roste více než 12 tisíc růžových keřů různých druhů a barev. A pro ty, kteří hledají klid a duchovnost, je nedaleko Strahovský klášter, kde si můžete prohlédnout nádhernou barokní knihovnu a obdivovat vzácné rukopisy a knihy.